Útržek nápadu na(možná)new povídku

5. srpna 2013 v 21:44 | Kath |  Novinky a ostatní
Nejsem si jistá,jestli se vám to bude líbit. Kdybyste byli tak hodní, moc ráda bych znala váš názor. Klidně stačí hlasovat v Anketě, popřípadě komentík, jen abych věděla, jestli to má vůbec cenu. Nu což, tady to máte:

Ležel na zádech v tmavém lese, na kraji Močálů smutku,s jednou rukou nataženou podél těla a druhou podivně zkroucenou. Oči měl zavřené, zřejmě byl v bezvědomí. Na tváři měl špinavé šmouhy a po těle měl krvavé šrámy. V obličeji byl velmi bledý. Kolem rukou a krku se mu omotovály až moc živé liány. Z těží dýchal. Liány se stále více přitahovaly a ztížovaly mu dech. Jeho ostře řezané rysy, sešikmené oči a špičaté uši dávaly jasně najevo, že se jedná o elfa s krátkými, tmavě hnědými vlasy, které mu zakrývaly většinu obličeje. Snažil se otevřít oči, ale ničeho nedocílil. Sýpavě se nadechl. Náhle uslišel kroky. Nebo to byla spíše koňská kopyta? Ano! To, co slišel určitě byla kopyta koní! Znovu se pokusil otevřít oči. Tentokrát se mu povedlo pootevřít oči. Bohužel viděl rozmazané a vše mu splývalo s okolím, které vnímal pouze jako hnědo-zelené šmouhy. Náhle nad sebou uviděl rozmazanou a vysokou postavu s podivně vypadajícím, rozmazaným tělem. Ozvalo se zasyknutí ocele o kůži a v matném okolí se cosi stříbrně zalesklo. Ostří! Elf se pokusil pohnout, ale tím vše ještě zhoršil, jelikož se kolem něj liány ještě víc přitáhly. Elf tiše zasténal a opět zavřel oči. Ucítil na krku ledovou ocel a jeho tělo se napjalo. ,,Jen klid, přiteli, já ti neublížím," ozval se milý hlas. Krátce na to elf ucítil, jak se mu konečně uvolnilo sevření kolem krku a on se mohl pořádně nadechnout. Následně se mu uvolnily i ruce a elf s úlevou vydechl. Poté otevřel oči,párkrát zamrkal a podíval se do tváře svému zachránci. Byl to kentaur s ebenově černou srstí a dlouhými býlími vlasy i ohonem. Kentaur se usmál, při čemž se jeho šedé oči vesele třpytily. ,,Eh...já...tedy...díky," vykoktal ze sebe elf, jehož oči měly zlatou barvu. Kentaur mu pomohl do sedu o odvětil: ,,Vůbec není za co. Jen mi řekni, co jsi tady dělal." Elf kývl a odsunul si z čela vlasy, čímž odhalil zvláštní tetování, které měl na čele. ,,Řeknu, ale nevím zda-li to pochopíš." ,,Zkus to." ,,Tak dobře. Nejdřív bys měl vědět, že..."


No? Tak co na to říkáte? Mě by zajímalo, jak by to mělo dopadnout. Jo, zní to zajímavě. Vás se nikdo na nic neptal, ale dík. Moc prosím o váš názor. Předem díky.

Kathy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mám z nápadu udělat novou povídku (Ačkoliv nevím jak dlouho mi bude trvat to zpacovat) ?

Ano
Nevím
Je mi to jedno
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama